Schovka II. (seriál ke zvládání situací, kdy jsou děti doma)

Autorka: Alžběta Hlásková

Večerní sCHOVKA

Hra na schovávanou děti hned tak neomrzí. I já jako dítě jsem nejvíc milovala hru na večerní schovávanou. Hráli jsme ji přes zimu v bytě nebo v létě venku na chalupě. Všude se zhaslo, všichni si vzali na hru tmavé oblečení.

Tma dodávala hře na schovávanou nový rozměr. Pravidla jsme různě uzpůsobovali podle toho, kdo zrovna hrál. Nejmenší děti někdy vytvářely tandem s jedním větším dítětem nebo s dospělým. 

Noční schovávaná je zábavná i pro dospělé. Vytváříme si při ní s dětmi vztah, kde nejsme jen ti, kteří nastavují hranice a vychovávají. Jsme i ti, kdo se u toho baví. Pro děti je moc fajn vidět, že se při hře baví i dospělí.

Lenošská schovka

Když už nemůžete, tak tohle je nejlepší verze schovky. Inspiraci mám od mé kamarádky. Rodič si lehne na gauč a zavře oči. Dítě se schová. Rodič pořád leží a jen se zeptá: „Kdepak je moje holčička?“ Dítě vydá ze své skrýše nějaký zvuk. Rodič zkouší podle zvuku hádat: „Moje holčička je pod postelí.“ Když se strefí, hraje se znovu. Když ne, zůstane dítě schované a rodič se znovu ptá, dokud nepřijde na to, kam se dítě schovalo.